Murphy’s Stout Cork AUL Fixtures

Friday, 1 April 2016 – K/o 7.45 p.m.
AOH Cup Quarter-Final
Buttevant  v Knocknaheeney Celtic, Buttevant, Ray Murphy

Premier League
Blarney Street Athletic v Grattan United A, Mayfield Community School, Mark Barry

Saturday, 2 April 2016 – K/o. 2 p.m. (unless otherwise stated)
AOH Cup Quarter-Final
Corkbeg v Village United, Whitegate, D.Cronin

Corinthians Cup First Round
Carrigaline United v Richmond, Ballea Pk, 3 p.m., K.O’Keeffe
Rathcoole Rovers v UCC A, Rathcoole, P.Buckley
Knockraha B v Lakewood Athletic, GACA Pitches, Brooklodge, T.Callanan
Strand United B v Greenmount Rangers, Ballyanley, D.Daly
Innishvilla B v Southcoast FC, Knocknacurra, Innishannon, Jonathan Hennessy
Dunbar Celtic v Parkview Celtic, Murphys Farm, Pat Hennessy
St John Bosco B v Glen Celtic B, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.O’Sullivan

Premier League
Kilreen Celtic v Glenthorn Celtic A, Murphys Farm, Ray Murphy
Park United A v Coachford, Brigown, D.Coleman
Pearse Cetic A v Carrigtwohill United A, Leaghanamore, Ken Hennessy

Premier A League
Glen Celtic v Innishvilla A, Glen Pk, Richard Murphy
Kanturk v Dillon’s Cross Athletic, Kanturk, J.O’Reilly

AUL 1
Blackstone Rovers v Fairview, Fairfield, M.Barry

Sunday, 3 April 2016 – K/o 10.45 a.m. (unless otherwise stated)
President’s Cup Semi-Final
Blackpool Celtic v Donoughmore Athletic, Pophams Field, Pat Hennessy
Grattan United B v City Wanderers, O’Neill Pk, D.Cronin

Corinthians Cup First Round
Greenwood B v Bohemians, Lehenaghmore, T.Callanan
Castlelack v Ballinhassig, Castlelack, 2 p.m., D.Daly
Bweeng Celtic v Strand United A, Bweeng Sports Centre, P.O’Sullivan
UCC B v Castleview, The Farm, 2 p.m., Yves Kriwan
Watergrasshill United v Hibernians, Skehanagh, K.O’Keeffe

County Cup Second Round
Waterloo A v St John Bosco A, Whitechurch Community Centre, M.O’Flaherty

Premier A League
Cathedral Celtic v Knockraha A, Fairfield, Richard Murphy
Rylane Celtic v Macroom A, Rylane, P.Buckley
Springfield v Greenwood A, Pat O’ Brien Pk, Ken Hennessy

AUL 2
Carrigtwohill United B v Glenthorn Celtic B, Ballyadam Pk, Yves Kriwan
De Courcey Albion v Grangevale, Ballinadee, Jonathan Hennessy
Glenvale v Hillington, Temple Pk, M.Doody

AUL 2A
Park United B v CFC Banteer, Brigwon, J.O’Reilly
Cloughduv Celtic v Newmarket Town, Fr O’Driscoll Pk. 2.30pm, Jonathan Hennessy
Tower FC v Waterloo B, Killowen, 2 p.m., Pat Hennessy

Tuesday, 5 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp (unless otherwise stated)
Mossie Linnane League Cup Final:
Kilreen Celtic v Carrigtwohill United A/Pearse Celtic A, Turners Cross 7.30 p.m., M.Barry, Richard Murphy, D.Cronin.

Premier League:
Killumney United v Carrigtwohill United A/Pearse Celtic A, The Farm, Ray Murphy
Glenthorn Celtic A v Coachford, Glenthorn Pk, P.Buckley
Village United v Grattan United A, Silverheights Pk, D.Coleman
Park United A v Blarney Street Athletic, Brigown, Ken Hennessy

Premier A League
Glen Celtic A v Springfield, Glen Pk, J.O’Reilly
Greenwood A v Dillon’s Cross Athletic, Lehenaghmore, K.O’Keeffe
Innishvilla A v Cathedral Celtic, Knocknacurra ,Innishannon, Liam Murphy
Kanturk v Rylane Celtic, Kanturk, T.Cotter
Knockraha A v Marcoom A, GACA Pitches Brooklodge, A.O’Connell

AUL 1
Crescent Athletic v Bohemians, Regional Pk, Tony Murphy
Rathcoole Rovers v Buttevant, Rathcoole, B.Dowling
Waterloo A v Blackstone Rovers, Whitechurch Community Centre, D.Daly

AUL 1A
UCC A v Leeview Athletic, The Farm, T.Callanan
Strand United A v Greenmount Rangers, Ballyanley, Pat Hennessy
St John Bosco A v Knocknaheeney Celtic, Billy Ahern field, Paddocks, Midleton, Jonathan Hennessy

Wednesday, 6 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
AUL 1
Fairview v Castleview, Fairfield, D.Daly

Thursday, 7 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
AUL 2
Carrigtwohill United B v Glenvale, Ballyadam Pk, M.Barry
Hibernians v Glenthorn Celtic B, Shanbally, Ray Murphy
Hillington v Dunbar Celtic, Pophams Field, P.Buckley
Innishvilla B  v De Courcey Albion, Knocknacurra, Innishannon, D.Cronin

AUL 2A
Waterloo B v Cloughduv Celtic, Whitechurch Community Centre, Ken Hennessy
Park United B v Tower FC, Brigown, D.Coleman
CFC Banteer v Newmarket Town, Banteer Sports Centre, J.O’Reilly
Corkbeg v Watergrasshill United, Whitegate, Richard Murphy

AUL 3
Donoughmore Athletic v Bweeng Celtic, Donoughmore, K.O’Keeffe
Greenwood B v Blackpool Celtic, Leaghanamore, T.Cotter
Los Zarcos v Ballinhassig, Town Pk, Millstreet, Liam Murphy
Macroom B v Ard-na-Laoi. Town Pk, Tony Murphy
Parkview Celtic v Strand United B, Garryduff, B.Dowling

AUL 3A
Carrigaline United v Pearse Celtic B, Ballea Pk, A.O’Connell
Temple United v St John Bosco B, Temple Pk, T.Callanan
Grattan United B v City Wanderers, O’Niell Pk, Yves Kriwan
Knockraha B v Churchvilla, GACA Pitches, Brooklodge, Jonathan Hennessy
Southcoast FC v UCC B, Pfizer Pk, Pat Hennessy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s