Murphy’s Stout Cork AUL Fixtures-

Friday, 8 April 2016 – K/o 7.45 p.m.
AUL 1
Leeview Athletic v Knocknaheeney Celtic, Mayfied Community School, P.Buckley

Saturday, 9 April 2016 – K/o 2 p.m. (unless otherwise stated)
City Challenge Cup Second Round
Dunbar Celtic v Temple United, Murphys Farm, K.O’Keeffe
Crescent Athletic v Grattan United B, Regonal Pk, Pat Hennessy
Bohemians v Pearse Celtic B, Fairfield, Jonathan Hennessy

County Cup Quarter-Final
CFC Banteer v Macroom B, Banteer Sports Field, T.Callanan
Park United B v Tower FC, Brigown, P.O’Sullivan

Premier League
Glenthorn Celtic A v Park United A, Glenthorn Pk, M.Barry
Coachford v Blarney Street Athletic, The Glebe, K.Hennesy
Village United v Kilreen Celtic, Silverheights Pk, D.Coleman
Carrigtwohill United A v Killumney United, Ballyadam Pk, Ray Murphy
Grattan United A v Pearse Celtic A, O’Neill Pk, J.O’Reilly

Premier A League
Macroom A v Glen Celtic A, Murray Field, D.Cronin
Greenwood A v Knockraha A, Lehenaghmore, Richard Murphy
Innishvilla A v Kanturk, Knocknacurra, Innshannnon, P.Buckley

AUL 1
Rathcoole Rovers v Fairview, Rathcoole, M.O’Flaherty

AUL 1A
UCC A v Lakewood Athletic, The Farm,
Richmond v Greenmount Rangers, Garrandarragh, Wilton, D.Daly

AUL 2
Hibernians v Innishvilla B, Shanbally
Hillington v Grangevale, Pophams Field

Sunday, 10 April 2016 – K/o 10.45 a.m. (unless otherwise stated)
County Cup Second Round
Innishvilla B v Strand United A, Knocknacurra, Innishannon, M.Barry

County Cup Quarter-Final
Waterloo A/St John Bosco A v Corkbeg, Venue Later, Ray Murphy

Premier A League
Springfield v Cathedral Celtic, Pat O’ Brien Pk, D.Cronin

AUL 1
Blackstone Rovers v Castlview, Fairfield, D.Coleman

AUL 2
Carrigtwohill United B v De Courcey Albion, Ballyadam Pk, Ken Hennessy
Glenvale v Glenthorn Celtic, Temple Pk, M.O’Flaherty

AUL 2A
Watergrasshill United v Cloughduv Celtic, Skehanagh, Yves Kriwan

AUL 3
Bweeng Celtic v Blackpool Celtic, Bweng Sports Centre, Pat Hennessy
Parkview Celtic v Greenwood B, Garryduff, M.Doody
Ard-na-Laoi v Castlelack, Leemount, Jonathan Hennessy
Los Zarcos v Donoughmore Athlatic, Town Pk, Millstreet, P.O’Sullivan

AUL 3A
St John Bosco B v UCC B, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, 2 p.m., D.Daly
Glen Celtic B v City Wanderers, Glen Pk, K.O’Keeffe

Tuesday, 12 April 2016 – Ko. 6.30 p.m. sharp (unless otherwise stated)
St Michael’s Cup Final
Crescent Athletic v Knocknaheeney Celtic, Turners Cross, 7.30 p.m., Ray Murphy, P.Buckley, D.Coleman

Premier League
Coachford v Killumney United, The Glebe, M.Barry
Grattan United A v Park United A, O’Neill Pk, D.Cronin
Carrigtwohill United v Village Unite, Ballyadam Pk, Ken Hennessy
Pearse Celtic A v Glenthorn Celtic A, Lehenaghmore, Richard Murphy
Blarney Street Athletic v Kilreen Celtic, Mayfield Community School, J.O’Reilly

Premier A League
Knockraha A v Kanturk, GACA Pitches Brooklodge, T.Cotter
Macroom A v Innishvilla A, Knocknacura, Innishannon, Liam Murphy
Dillon’s Cross Athletic v Greenwood A, Silverheights Pk, K.O’Keeffe
Glen Celtic A v Cathedral Celtic, Glen Pk, Alan O’Connell
Springfield v Ryalne Celtic, Pat O’Brien Pk, B.Dolwing

AUL 1
Rathcoole Rovers v Castleview, Rathcoole, Tony Murphy
Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, D.Daly
Waterloo A v Buttevant, Whitechurch Community Centre, Yves Kriwan

AUL 1A
Greenmount Rangers v UCC A, Murphys Farm, T.Callanan
Lakewood Athletic v St John Bosco A, Ovens, Jonathan Hennessy
Strand United A v Richmond, Ballyanley, Pat Hennessy

AUL 3A
Temple United v City Wanderers, Temple Pk, N.Cunneen

Wednesday, 13 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
AUL 2A
Corkbeg v Park United B, Whitegate, D.Daly

AUL 3A
St John Bosco B v Churchvilla, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, K.O’Keffe

Thursday, 14 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
AUL 2
Hibernians v Dunbar Celtic, Shanbally, M.Barry
Glenthorn Celtic B v Glenvale, Glenthorn Pk, Ray Murphy
Grangevale v De Courcey Albion, Grangevale Pk,  P.Buckley
Innishvilla B v Carrigtwohill Unit, Knocknacurra, Innishannon,  D.Cronin

AUL  2A
Tower FC v Newmarket Town, Killowen, J.O’Reilly
Watergrasshil United v Waterloo B, Skehanagh, Ken Hennessy

AUL 3
Macroom B v Los Zarcos, Town Pk, Pat Hennessy
Donoughmore Athletic v Blackpool Celtic, Donoughmore, Richard Murphy
Castlelack v Ballinhassig, Castlelack, Jonathan Hennessy
Strand United v Bweeng Celtic, Ballyanley, Liam Murphy
Parkview Celtic v Ard-na-Laoi, Garyduff, Alan O’Connell

AUL 3A
Southcoast FC v Carrigaline United, Pfizer Pk, T.Cotter
Grattan United B v Knockraha B, O’Neill Pk, B.Dowling
UCC B v Glen Celtic B, The Farm, Tony Murphy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s