Murphy’s Stout Cork AUL Fixtures

Friday, 22 April 2016 – K/o 7.45 p.m.
AUL 1
Buttevant v Crescent Athletic, Buttevant, D.Cronin

AUL 1A
Leeview Athletic v UCC A, Mayfield Community School, M.Barry

AUL 2
Glenvale v Carrigtwohill United B, Mayfield Utd Park, K.O’Keeffe

AUL 3A
City Wanderers v Pearse Celtic B, CIT Bishopstown, Jonathan Hennessy

Saturday 23 April 2016 – K/o 2 p.m. (unless otherwise stated)
AOH Cup Semi Final First Leg
Park United A v Lakewood Athletic,Brigown, M.Barry
Knocknaheeney Celtic v Village United/Corkbeg, Kilmore Rd, D.Coleman

Premier League
Village United v Blarney Street Athletic, Silverheights Pk, Provisional, J.O’Reilly
Carrigtwohill United A v Kilreen Celtic, Ballyadam Pk, Ray Murphy
Glenthorn Celtic A v Grattan United A, Glenthorn Pk, Richard Murphy

Premier A League
Innishvilla A v Rylane Celtic, Knocknacurra, Innishannon, P.Buckley
Greenwood A v Springfield, Lehenaghmore, Ken Hennessy
Kanturk v Knockraha A, Kanturk, D.Cronin

AUL 1
Rathcoole Rovers v Waterloo A, Rathcoole, M.O’Flaherty

AUL 1A
Richmond v St John Bosco A, Garrandarragh, Wilton, K.O’Keeffe

AUL 2
Hibernians v Hillington, Shanbally, Jonathan Hennessy

AUL 2A
Cloughduv Celtic v Newmarket Town, Fr O Driscoll Pk, Pat Hennessy
Waterloo v Corkbeg, Whitechurch Community Centre, Provisional, D.Daly
Tower FC v Watergasshill United, Killowen, T.Callanan

AUL 3
Donoughmore Athletic v Greenwood B, Donoughmore, 3.00pm, P.O’Sullivan

Sunday, 24 April 2016 – K/o. 10.45 a.m. (unless otherwise stated)
Premier League
Killumney United v Coachford, The Farm, Richard Murphy

Premier A League
Dillon’s Cross Athletic v Glen Celtic A, Silverheights Pk, M.Barry
Cathedral Celtic v Macroom A, Fairfield, Ray Murphy

AUL 1
Fairview v Castleview, Fairfield, 2 p.m., P.Buckley

AUL 1A
Strand United A v Greenmount Rangers, Ballyanley, P.Buckley

AUL 2
Glenthorn Celtic B v De Corcey Albion, Glenthorn Pk, D.Coleman
Innishvilla B v Dunbar Celtic, Knocknacurra, Innshannon, D.Cronin

AUL 2A
CFC Banteer v Park United B, Banter Sports Field, 2 p.m., M.O’Flaherty

AUL 3
Los Zarcos v Strand United B, Town Pk, Millstreet, Yves Kriwan
Ballinhassig v Bweeng Celtic, Gortnaglough, T.Callanan
Ard-na-Laoi v Blackpool Celtic, Leemount, J.O’Reilly
Macroom B v Castlelack, Town Pk, K.O’Keeffe

AUL 3A
Grattan United B v UCC B, O’Neill Pk, M.Doody
St John Bosco B v Southcoast FC, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, Pat Hennessy
Glen Celtic B  v Churchvilla, Glen Pk, M.O’Flaherty
Temple United v Knockraha B, Temple Pk, P.O’Sullivan

Tuesday, 26 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
Premier League
Park United A v Blarney Street Athletic, Brigown, Richard Murphy
Kilreen Celtic v Glenthorn Celtic A, The Farm, M.Barry
Carrigtwohill United A v Pearse Celtic A, Ballyadam Pk, D.Coleman
Grattan United A v Killumney United, O.Neill Pk, P.Buckley

Premier A League
Cathedral Celtic v Knockraha A, Fairfield, J.O’Reilly
Greenwood A v Kanturk, Lehenaghmore,D.Cronin
Macroom A v Rylane Celtic A, Murray Field, Liam Murphy
Innishvilla A v Glen Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, A.O’Connell
Springfield v Dillon’s Cross Athletic, Pat O’Brien Pk, Ray Murphy

AUL 1
Buttevant v Rathcoole Rovers, Buttevant, K.O’Keeffe
Waterloo A v Bohemians, Whitechurch Community Centre, Yves Kriwan
Castleview v Blackstone Rovers, O’Sullivan Pk, Tony Murphy

AUL 1A
Lakewood Athletic v Leeview Athletic, Ovens, D.Daly
Strand United A v UCC A, Ballyanley, T.Callanan
Knocknaheeney Celtic v Richmond, Kilmore Rd, Jonathan Hennessy
Greenmount Rangers v St John Boscos, Murphys Farm, Pat Hennessy

AUL 3A
City Wanderers v Southcoast FC, Cit, Bishopstown, N.Cunneen

Wednesday, 27 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
Premier League
Coachford v Village United, The Glebe, Ray Murphy

AUL 1
Fairfiew v Crescent Athletic, Fairfield, P.Buckley

Thursday, 28 April 2016 – K/o 6.30 p.m. sharp
AUL 2
Grangevale v Hibernians, Grangevale Pk, Ray Murphy
Dunbar Celtic v Carrigtwohill United B, Murphys Farm, Richard Murphy
De Courcey Albion v Innishvilla B, Ballinadee, Pat Hennessy

AUL 2A
Park United B v Tower FC, Brigown, J.O’Reilly
Cloughduv Celtic v CFC Banteer, Fr O’Driscoll Pk, Yves Kriwan
Waterloo B v Newmarket Town, Whitechurch Community Centre, T.Cotter

AUL 3
Macroom B v Parkview Celtic, Town Pk, B.Dowling
Strand United B v Greenwood B, Ballyanley, A.Connell

AUL 3A
Grattan United B v Temple Utd, O’Neill Pk, Jonathan Hennessy
Knockraha B v St John Bosco B, Gaca Pitches , Brooklodge, Liam Murphy
Carrigaline United v UCC B, Ballaea Pk, N,Cunnen
Pearse Celtic B v Churchvilla, Lehenaghmore, Tony Murphy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s