Murphy’s Stout Cork AUL Results

Saturday, 30 August 2014
Mossie Linnane League Cup:
Group A:
Glenthorn Celtic A 5 Cathedral Celtic 0;
Group B:
Macroom A 2 Coachford A 1;
Group D:
Park Utd A 1 Carrigtwohill Utd A 1.

AUL 1:
Fairview 6 Strand Utd 0;
Rylane Celtic v Kanturk (off);

AUL 1A:
St John Bosco 3 Buttevant 1;
Knockraha 1 Central Rovers 0;
Richmond 0 Waterloo 4;
Greenmount Rangers 1 Dunbar Celtic 1.

AUL 2:
CFC Banteer 3 Blackpool Celtic 1;
Rathcoole Rovers 3 Leeview Athletic 3;
Clougduv Celtic 4 Ballinhassig 0.

AUL 2A:
Knocknaheeney Celtic 4 Shandon Celtic 1.

AUL 3:
Greenwood 4 Castlelack 0;
Macroom 2 Ard-na-Laoi 2;

AUL 3A:
Corkbeg 0 City Wanderers 0.

AUL 3B:
Innishvilla 3 Coachford B 0;
Killumney United B 0 Bweeng Celtic 3;
Waterloo 1 Strand United 5.

Murphy’ Stout Saxone Cup

Murphy’s Stout Saxone Cup 2nd round

Knocknaheeny Celtic v Rathcoole Rovers

De Courcy Albion v Watergrasshill United

Grangevale or Leeview Athletic v Blackpool Celtic or Glenthorn Celtic B

Park United B v Newmarket Town

Donoughmore Athletic v Hillington

Crescent Athletic v Ballinhassig

Ballincollig or Glen Celtic B v Cloughduv

Glanworth United or CFC Banteer v Shandon Celtic

Murphy’s Stout Cork AUL Fixtures

Friday, 5th September K/o 7.45 p.m.
AUL 3A
City Wanderers v Carrigtwohill United, CIT Bishopstown, Finbarr Murphy

Saturday, 6th September K/o 3 p.m.
AOH Cup 1st Round
Castleview v Carrigaline United, O’Sullivan Pk, L. Buckley
Temple United v Central Rovers, Temple Pk, T. Cotter
Killumney United B v Waterloo C, Killeady, S. Madine
Corkbeg v Watergrasshill United, Whitegate, Christopher Braganza
Village United v Buttevant, Silverheights Pk, D. Cronin
Rathcoole Rovers v Macroom B, Rathcoole, B. Buckley
Carrigtwohill United A v St John Bosco C, Ballyadam Pk, Tony Thompson
Blarney Street Athletic v Knockraha, GACA Pitches, Brooklodge, Tony Murphy
Fairview v Glen Celtic A, Fairfield, Pat Murphy
Tower FC v Glenvale, Killowen, T. Collins
Greenmount Rangers v Leeview Athletic, Murphy’s Farm, Finbarr Murphy
Park United A v Waterloo A, Brigown, Paul O’Sullivan
CFC Banteer v Millstreet Celtic, Banteer Sports Field, Liam Murphy

Premier League
Coachford v Greenwood, The Glebe, G. Stephens
Pearse Cetic v Killumney United, Lehenaghmore, E. Harte

AUL 1
Kanturk v Strand United, Kanturk, D. Deady
Rylane Celtic v Bohemians, Rylane, T. Mazur

AUL 1A
Richmond v St John Bosco A, Garrandarragh, Wilton, J. Walsh

AUL 2A
Glenthorn Celtic v Grangevale, Glenthorn Pk, Pat Hennessy

AUL 3B
Waterloo v Bweeng Celtic, Whitechurch Community Centre, H. McGovern
Strand United v Innishvilla, Ballyanley, P. O’Sullivan

Sunday, 7th September K/o 10.45 a.m. (unless otherwise stated)
AOH Cup 1st Round
Los Zarcos v Blackstone Rovers, Station Road, Millstreet, Tony Thompson
Coachford B v Macroom A, Carrigadrohid, 3.00pm, D. Cronin
Ard-na- Laoi v Glen Celtic B, Leemount, L. Buckley
Glen Celtic C v Cathedral Celtic, Glen Pk, Pat Murphy
Castlelack v Hillington, Castlelack, G. Stephens

Premier A League
Springfield v Dillon’s Cross Athletic, Pat O’Brien Pk, Tony Murphy

AUL 2
Ballinhassig v Crescent Athletic, Gortnaglough, B. O’Regan
Ballincollig v Newmarket Town, Regional Pk, R. Crean
Blackpool Celtic v De Courcey Albion, Temple Pk, D. Deady

AUL 2A
Shandon Celtic v Park United, Popham’s Field, Paul Braganza
Glanworth United v Knocknaheeny Celtic, Glanworth, Peter O’Sullivan

AUL3
Parkview Celtic v Greenwood, Deer Park National School, A. McDonagh

AUL 3A
St John Bosco v Pearse Celtic, Billy Ahern Field, Midleton, R. Fitzgerald

AUL Results

Tuesday, 26 August 2014
Mossie Linnane League Cup:
Group B:

Coachford A 1 Innishvilla A 0;
Blarney Street Athletic 3 Macroom A 3.
Group C:
Pearse Celtic A 4 Dillon Cross Ath 3.
Group D:
Castleview 1 Greenwood A 2. 

AUL3:
Macroom 4 Afton Villa 1;
Castlelack 1 Waterloo C 7;
Ard Na Laoi 1 Greenwood B 5. 

Cork AUL Results

AUL RESULTS (COMPLETE)
23/24 August 2014
Mossie Linnane League Cup:
Group A:
Grattan United A 3 Cathedral Celtic 2;
Glenthorn Celtic A 2 Killumney United A 1.
Group B:
Kilreen Celtic 3 Coachford A 0;
Innishvilla A 3 Blarney Street Athletic 2.
Group C:
Springfield 2 Glen Celtic A 4.
Group D:
Carrigtwohill United A 1 Greenwood A 2;
Village United 7 Castleview 1.

AUL1:
Kanturk 0 Fairview 2;
Blackstone Rovers 3 Glenvale 0;
Lakewood Athletic 2 Rylane 3;

Strand United A 4 Millstreet Celtic 1.

AUL 1A:
St John Bosco 2 Greenmount Rangers 2;
Richmond 1 Knockraha 1;
Buttevant 5 Dunbar Celtic 2;
Waterloo 1 Central Rovers 0.

AUL2:
Newmarket Town 0 Crescent Athletic 3;
Ballinhassig 1 CFC Banteer 6;
Blackpool Celtic v Rathcoole Rovers (off).

AUL 2A:
Donoughmore Athletic 4 Grangevale 2;
Glanworth United 2 Glenthorn Celtic B 0;
Shandon Celtic 2 Hillington 2;
Watergrasshill United 0 Glen Celtic 5.

AUL 3:
Afton Villa 6 Castlelack 0;
St John Bosco 1 Macroom B 2;
Ard-na-Laoi 0 Waterloo 3.

AUL 3A:
Corkbeg 1 Carrigaline United 0;
Carrigtwohill United 3 St John Bosco 0;
Glen Celtic C 0 Pearse Celtic 4;
Grattan United 1 Temple United 3.

AUL 3B:
Bweeng Celtic 0 Innishvilla 6;
Strand United B 0 Los Zarcos 3;
Tower F.C. 6 Coachford 1;
Waterloo 3 Killumney United 1.

Results

AUL RESULTS
Saturday, 23 August 2014
Mossie Linnane League Cup:
Group A:
Grattan United A 3 Cathedral Celtic 2;
Glenthorn Celtic A 2 Killumney United A 1;
Group B:
Kilreen Celtic 3 Coachford A 0;
Group D:
Carrigtwohill United A 1 Greenwood A 2;
Village United 7 Castleview 1;

AUL1:
Kanturk 0 Fairview 2;
Blackstone Rovers 3 Glenvale 0;
Lakewood Athletic 2 Rylane 3;

AUL 1A:
St John Bosco 2 Greenmount Rangers 2;
Richmond 1 Knockraha 1;
Buttevant 5 Dunbar Celtic 2;

AUL2:
Newmarket Town 0 Crescent Athletic 3;

AUL 2A:
Donoughmore Athletic 4 Grangevale 2;

AUL 3A:
Corkbeg 1 Carrigaline United 0;

AUL 3B:
Bweeng Celtic 0 Innishvilla 6;
Strand United 0 Los Zarcos 3;
Tower F.C. 6 Coachford 1;
Waterloo 3 Killumney United 1; 

Fixtures 30 August 2014

CORK AUL FIXTURES

Saturday, 30th August 2014 k/o 3 p.m. (unless otherwise stated)
Mossie Linnane League Cup
Group A
Glenthorn Celtic A v Cathedral Celtic, Glenthorn Pk, D.Deady
Group B
Macroom A v Coachford A, Murray Field, Paul O’Sullivan
Group D
Park Utd A v Carrigtwohill Utd A, Brigown, L.Buckley

AUL 1
Fairview v Strand United, Fairfield, D.Cronin
Rylane Celtic v Kanturk, Rylane, Pat Murphy

AUL 1A
St John Bosco v Buttevant, Billy Ahern Field, Midleton, D.O’Mahony
Knockraha v Central Rovers, GACA Pitches, Brooklodge, T.Thompson
Richmond v Waterloo, Garrandarragh, Wilton K.Hennessy
Greenmount Rangers v Dunbar Celtic, Murphy’s Farm, John Thompson

AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Field, B.Buckley
Rathcoole Rovers v Leeview Athletic, Rathcoole, L.Murphy
Clougduv v Ballinhassig, Fr O’Driscoll Pk, T.Collins

AUL 2A
Knocknaheeney Celtic v Shandon Celtic, Kilmore Road, Paul Braganza

AUL 3
Greenwood v Castlelack, Lehenaghamore, D.Donovan
Macroom v Ard Na Laoi, Town Pk, H.McGovern

AUL 3A
Corkbeg v City Wanderers, Whitegate, Christopher Brasganza

AUL 3B
Innishvilla v Coachford, Knokcnacurra, Innishannon, Finbar Murphy
Killumney United v Bweeng Celtic, Killeady, S.Madine
Waterloo v Strand United, Whitechurch Community Centre, N.Cuneen

Sunday, 31st August 2014 k/o 10.45 a.m. (unless otherwise stated)
Mossie Linnane League Cup
Group A
Killumney United A v Grattan United A, Killeady, D.O’Mahony
Group B
Innishvilla A v Kilreen Celtic, Knocknacurra, Innshannon, Pat Murphy
Group C
Dillon Cross Athletic v Glen Celtic A, Silverheight Pk, L.Buckley
Group D
Greenwood A v Village United, Lehenaghamore, D.Deady

AUL 1
Glenvale v Bohemians, Pophams Field, G.Stephens
Millstreet Celtic v Blackstone Rovers, Town Pk, T.Cottor

AUL 2
De Courcey Albion v Newmarket Town, Ballinadee, Alan McDonagh

AUL 2A
Park United v Watergrasshill United, Brigown, Finbar Murphy
Glenthorn Celtic v Glen Celtic, Glenthorn Pk, B.O’Regan
Grangevale v Glanworth United, Grangevale Pk, T.Mazur
Hillington v Donoughmore Athletic, Hillington Pk, Liam Murphy

 AUL 3
Parkview Celtic v Afton Villa, Deerpark National School, Peter O’Sullivan
St John Bosco v Waterloo, Billy Ahern Field, Midleton, Tony Thompson

AUL 3A
Glen Celtic v Carrigaline Utd, Glen Pk, M.Doody
Grattan United v St John Boscos, O’Neill Pk, R.Fitzgerald
Temple United v Pearse Celtic, Temple Pk, N.Cuneen

AUL 3B
Los Zarcos v Tower FC , Station Rd, Millstreet, P,Hennessy

Tuesday, 2nd September 2014 k/o 6.30 p.m. sharp
Mossie Linnane League Cup
Group A
Cathedral Celtic v Killumney United, Fairfield, Pat Murphy
Group C
Glen Celtic A v Pearse Celtic A, Glen Pk, G.Stephens
Group D
Village Utd v Park United A, Silverheights Pk, D.Cronin

Results

Murphy’s Stout Cork AUL results

Thursday, 21 August 2014
AUL 2:

Rathcoole Rovers 5 Ballinhassig 1;
Ballincollig 2 Blackpool Celtic 1;
De Courcey Albion 2 Crescent Athletic 4.

AUL 2A:
Donoughmore Athletic 2 Glen Celtic 4;
Knocknaheeny Celtic 10 Hillington 0;
Shandon Celtic 0 Glenthorn Celtic 1;
Watergrasshill United 3 Glanworth United 3.

AUL 3:
St John Bosco 5 Parkview Celtic 1.

AUL 3A:
Grattan Utd 1 Glen Celtic 0. 

MURPHY'S STOUT CORK AUL